Hale handlowe vs galerie – które rozwiązanie bardziej opłaca się inwestorom?
W budownictwie komercyjnym wykorzystywane są różne konstrukcje, które z powodzeniem służą jako wielkopowierzchniowe obiekty handlowe. Inwestorzy najczęściej decydują się na wybór jednego z dwóch najpopularniejszych rozwiązań, czyli hali lub galerii. W obu przypadkach odnotować można określone korzyści ekonomiczne, a także inne zalety. Hale stalowe i klasyczne galerie murowane różnią się jednak znacząco pod względem specyfiki procesu budowlanego. Nie bez znaczenia pozostają kwestie związane również z wymaganiami eksploatacyjnymi.
Budowa i konstrukcja
Przestrzeń galerii handlowych najczęściej podzielona jest na stale strefy i lokale, w których swoją działalność prowadzą różne marki. Hale z kolei pozwalają na bardziej elastyczne dostosowywanie całej infrastruktury obiektu zależnie od potrzeb, co wynika z ich modułowej konstrukcji. Możliwość łatwej adaptacji pozwala na bezproblemowe zwiększenie powierzchni, a sam proces jest znacznie tańszy i mniej czasochłonny, niż w przypadku standardowych galerii murowanych. W praktyce halę można bardzo efektywnie dopasować do zmian zachodzących w otoczeniu biznesowym. Ze względu na szybsze ukończenie inwestycji, inwestor jest w stanie wcześniej rozpocząć docelową działalność i generować zyski. Hale stalowe odznaczają się nie tylko bardzo dobrymi parametrami technicznymi, ale też spójną wizualnie i atrakcyjną stylistyką. Nowoczesny wygląd obiektu sprawia, że konsumenci bardzo chętnie wybierają tego typu punkty sprzedażowe.
Wszechstronność i uniwersalność
Budowa hal handlowych jest zazwyczaj rozwiązaniem dużo bardziej wszechstronnym, niż inwestycja w galerię. Powierzchnia takich obiektów może być wykorzystywana do różnych celów związanych ze sprzedażą detaliczną czy hurtową. Uniwersalność hal stalowych sprawia, że ich przestrzeń doskonale nadaje się do prowadzenia działalności gospodarczej w wielu branżach, w tym jako miejsce do handlu odzieżą, artykułami papierniczymi, żywnością czy nawet maszynami i sprzętem rolniczymi. Powierzchnia obiektu może być bez przeszkód podzielona na konkretne boxy czy sektory dla wynajmujących, a każde stoisko otrzymuje osobne podliczniki i punkty dostępu energii elektrycznej. W ten sposób można łatwo rozdzielić koszty eksploatacji budynku. Dachy i ściany hal są uzupełniane o nowocześnie zaprojektowane świetliki, co zapewnia bezpośredni dostęp do światła słonecznego i obniża wydatki na utrzymanie obiektu. Do wymagań inwestora dostosowywana jest również stolarka otworowa.

Kompleksowe wsparcie inwestycyjne
Z budową galerii handlowych często wiąże się konieczność zatrudnienia wielu podwykonawców. Inaczej wygląda to w przypadku hal stalowych, ponieważ projektowaniem, pracami ziemnymi czy wykonaniem obiektu może zając się jedna firma. Usługi w tym zakresie świadczy Glob-stal, a na stronie https://glob-stal.pl/hale-stalowe/komercyjne/handlowe dostępne są szczegóły oferty. Specjaliści tej firmy zapewniają inwestorom kompleksowe wsparcie, które obejmuje m.in. przygotowanie projektu, pozyskanie pozwoleń czy realizację samego procesu budowlanego. Po zakończeniu prac adaptacyjnych, hala jest od razu gotowa do rozpoczęcia działalności gospodarczej.
Bezpieczeństwo eksploatacji
Galerie i hale handlowe zawsze muszą być projektowane z myślą o zapewnieniu wysokiego bezpieczeństwa eksploatacji. Z obiektów tego typu każdego dnia korzystają tysiące osób, dlatego niezbędna jest też szczególna dbałość na etapie prac wykonawczych. Proces ten jest dużo mniej wymagający, a przy tym bardzo efektywny w przypadku konstrukcji stalowych. Projektanci już na wczesnym etapie prac określają nie tylko klasę wiatrową i śniegową, ale również przewidywane przez inwestora obciążenie obiektu. Nie bez znaczenia pozostają bardzo szczegółowe ustalenia dotyczące różnych detali, takich jak ocieplenie ścian czy hydroizolacja dachu. Doświadczeni specjaliści są też w stanie obrać takie rozwiązania i systemy technologiczne, które zapewniają optymalną ochronę pożarową budynku. Wszystko to przekłada się na wysokie bezpieczeństwo pracowników oraz konsumentów, a także zapewnia im komfortowe warunki przez cały okres eksploatacji hali.
Artykuł sponsorowany.
Opublikuj komentarz